VAADIN UI FRAMEWORK EĞİTİMİ

Günümüzde kurumsal uygulamalar için web de fakto platform haline geldi. Web tabanlı uygulamaların erişimi de tarayıcılar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kurumsal web uygulamaları tamamen web ortamına aktarılırken, bu uygulamaların karmaşık ve zengin içerikli kullanıcı arayüz gereksinimlerini karşılamak için zaman içerisinde evrilen çeşitli çözümler ortaya çıkmıştır. Servlet ve JSP teknolojisi ile başlayan süreç, JSF, Ajax ve çok çeşitli JavaScript frameworkleri şeklinde evrilmiştir. Özellikle ajax teknolojisi ile sayfalar arasında geçiş mantığı üzerine kurulu, etkileşim olarak da temel HTML bileşenlerinin kabiliyetleri ile sınırlı web arayüzleri, masaüstü uygulamalar gibi zengin içerikli ve etkileşimli bir hale dönüşmüştür. Ajax'ın da temeli Javascript'tir. JSP, JSF gibi taglib tabanlı ve ajax'ı mimarilerinin merkezine almayan çözümlerde javascript kullanımı oldukça problemli ve bakımı zor bir hale dönüşebilmektedir. Salt javascript tabanlı çözümler ise geliştiriciler için farklı bir programlama modeline ve ortamına aşina olmayı gerektirmete, çok farklı zorluk ve problemlere neden olmaktadır. Vaadin UI Framework ile hiç JavaScript kodu yazmaya gerek duymadan Java kodu yazarak zengin içerikli ve etkileşimli web uygulamaları geliştirmek mümkündür. Swing programlama modelini web ortamına birebir taşıyan bir framework olan Vaadin ile bakımı kolay, yeniden kullanılabilir ve test edilebilir kullanıcı arayüzlerini çok hızlı biçimde geliştirebilirsiniz.

Eğitim İçeriği

Opsiyonel Konular İleri Düzey Konular

Eğitim süresince ana konuların yanı sıra katılımcıların ihtiyaçlarına, bilgi ve tecrübe düzeylerine, eğitim süresine bakılarak opsiyonel ve ileri düzey konu başlıklarından uygun görülen konulara da değinilmektedir.

Eğitimin Süresi

Eğitim için önerilen süre 3 gündür. Eğitim boyunca konu anlatımları lab çalışmaları ile desteklenmektedir. Lab çalışmaları katılımcılarla birlikte gerçekleştirilmektedir.

Eğitimin Faydaları


Eğitim sonunda katılımcılar;


gibi pek çok soruya cevap bulmuş olacaklar, Vaadin UI Framework ile sırf Java kodu yazarak zengin içerikli web uygulamaları geliştirme konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olacaklardır.

Gereksinimler


Vaadin UI Framework Eğitimi'ne katılacak kişilerin Java Programlama Dili'ne hakim olmaları, Java ile tercih ettikleri herhangi bir IDE içerisinde rahatlıkla kod yazabilir durumda olmaları, Java EE teknolojilerine temel düzeyde aşina olmaları, web uygulama geliştirme, HTTP gibi konularda pratik bilgi ve tecrübe sahibi olmaları eğitimden maksimum ölçüde faydalanabilmeleri için önemlidir.

Bilgi ve İletişim


Eğitimimiz ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak, ekibinizin durumunu ve ihtiyaçlarınızı konuşarak size en uygun eğitim içeriğini belirlemek ve teklif almak için bizimle info@java-egitimleri.com adresinden irtibata geçebilirsiniz.